Missy Elliott, Yaamava’ Resort’ta Ultra Nadir Gösteri Yapıyor: Canlı İnceleme

by info.vocallyrics@gmail.com
66 views

Geçen hafta sonu Las Vegas’ta düzenlenen Lovers & Friends Festival’den çıkan dedikodu sitelerinin haberlerini belki görmüşsünüzdür: İddiaya göre, Chris Brown ve Usher, festival sırasında bir tür çekişmeli sahne arkasına girmişlerdi. Bayan Elliotayarlandı. İki şarkıcı devam etti… Bir dakika. oradaydı missy elliott şovuna mı? Baskıları durdurun… Bu, haber çevrelerinde söylendiği gibi, liderliği gömmek gibi bir durumdu. Hip-hop hayranları bu hikayedeki asıl manşetlerin ne olması gerektiğini biliyorlardı: Tam bir güneş tutulması sırasında, Halley kuyruklu yıldızı Brigadoon’un üzerinden nadir bir geçiş yaptığında bir tek boynuzlu at görüldü – ya da bu yöndeki diğer metaforlar – eğer Elliott geri görüldüyse. bir sahnede.

Salı gecesi Güney Kaliforniya’nın İç İmparatorluğu’nda biraz daha nadir bir şey daha meydana geldi: Elliott’un tek başına bir manşet şovu. Bir tweeter’ın dediği gibi: “Neden Yaamava’ Tiyatrosu?” – makul bir şekilde, Elliott’ın festival görünümünü neden tam bir turla veya diyelim ki Hollywood Bowl’da bir veya iki geceyle değil de bir kumarhane tatil beldesinde 2.500 kişilik bir tiyatroda tek seferlik bir konserle takip ettiğini merak ediyorum. Los Angeles dışında, alışılmışın dışında Highland’de bir saat mi? Vegas festivali ve ardından gelen kumarhane konseri, Öğe, Elliott’ın yaklaşan Rock & Roll Hall of Fame üyeliği haberini takiben halka açık seyahat programında neler olduğu kadar. En son standart bir tur gibi bir şey yaptığında 13 yıl önceydi ve o zamandan beri Elliott, neredeyse tamamı festivallerde, hiçbiri tiyatrolarda olmayan bir düzineden fazla tam set yapmamış olabilir. Bu nedenle, gösteri gününde SoCal görünümü için en ucuz biletlerin 500 dolardan fazlaya gitmesine şaşmamalı.

Neden Yaamava? Gösteriden tweetler gelene kadar diğer pek çok SoCal sakininin radarında olmayan kapıda oldukları için kendilerini şanslı sayan 2.500 kişi için muhtemelen “neden neden soruyorsunuz” yanıtı olurdu. Tesis, çok daha büyük mekanlarda çalabilecek ve oynayabilecek sanatçıları çekmek için bu yüksek paranın bir kısmını kullanıyor gibi görünüyor (örneğin Dave Matthews Band, Hollywood Bowl’da oynamalarından bir ay önce geliyor), dolayısıyla bunlara katılan izleyiciler daha samimi şovlar, hediye bir atın ağzında görünmeye pek meyilli olmayabilir. Ve aslında, Yaamava’ Tiyatrosu (eski San Manuel Kumarhanesinde bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Red Hot Chili Peppers’ın prömiyeri gösterisiyle açılan), LA County’nin şaşırtıcı bir şekilde hala yoksun olduğu türden ideal bir orta boy mekandır: sabit oturma düzenine ve iyi, eğimli görüş hatlarına sahip 2.000 ila 3.000 kişilik bir araç. Bu, Güney Kaliforniya’da bir Missy Elliott şovundan daha nadir görülen bir şey.

Açıkçası, “Work It”in yaratıcısı çalışmaya meraklı değil. sıklıkla. (Kaydedilen tarafta da bu var; son tam albümü 18 yıl önce çıktı, ancak o zamandan beri birçok single’da başrolde yer aldı veya yer aldı ve 2019’da dört şarkılık bir EP çıkardı.) canlı performansa dönüşü için handikap öncesi beklentiler: Elbette biraz paslanacak… ve bunda bir sorun yok çünkü o bir dakikalığına deniz bacaklarını bulması gerekse bile bir efsane ve sevilen biri. Ama Yaamava’da, pasın uyuduğu açık görünüyordu, çünkü Elliott formunun zirvesindeydi, sanki bu grubu ve bu dansçıları sürekli olarak prova ediyor ve geziyor ve bu, uzun, adrenalin odaklı bir yolculukta başka bir geceydi. Kendini eksiksiz bir paket olarak sundu: harika görünüyor, harika ses veriyor, kalabalıktan enerji alıyor ve seyahat için inşa edilmiş bir şovdan bekleyeceğiniz üretim değerlerinin yanı sıra kendi doğal canlılığıyla canlanıyor.

Este vardı tam, büyük bir tur duyurusunun başlangıcı olmak… bir Hall of Fame yılında fazlasıyla uygun (ve haber değeri olan) bir arena gezisi için şehir dışı bir seçme, dilerseniz. Sağ? Ama daha önce yanılmışız.

Elliott, son derece hareketli bir 55 dakikada 25’e yakın şarkıyı patlattı – bu katalog seçimleri, evet, parça başına ortalama iki dakikaydı. Bir saatten daha kısa bir süre içinde her şeyin bittiğinin sinyalini vermek için beyaz perdede “The End” efsanesi göründüğünde seyirciler arasında toplu bir şaşkınlık duygusu oluştu; Dört haneli ücret karşılığında bilet satın almış olanlar için, eve giderken her dakikanın kaç dolar olduğu konusunda bazı hesaplamalar yapmış olabilir. Elliott bu şovu yola çıkarırsa, kokteyl molasına giden finali kaçırmamaları için sonun çok yakında olduğunu onlara bildirerek katılımcıları son şoka hazırlamakla iyi edebilir. Ancak bu noktaya gelen birçok isabeti kaçırdığını söylemek zor olurdu ve çoğu durumda bunların kısaltması bir hileden çok, hemen hemen hemen hemen hiç fark edilmeyen bir adrenalin patlaması yaratmanın makul bir yolu gibi geldi. Set mükemmelden biraz eksikti; Onun ve ekibinin biter bitmez her şeyi yeniden yapmasını isteseniz, yardım edemezdiniz.

İki kostüm değişikliğine rağmen Elliott, büyük ekran UFO grafikleriyle ve sonunda 18 dansçının – artı yerleşik bir patencinin – kıyafetlerini değiştirirken delikleri tıkadığı ortaya çıktı. Payetli kırmızı bir tulum yerini benzer ışıltıya sahip kısa kollu siyah bir takım elbiseye ve son olarak da önünde devasa bir cep bulunan çoğunlukla beyaz bir Fendi “Baguette” takımına bıraktı. (Orada ürün yerleştirme düzeyi yüksekti, çünkü Elliott sosyal medyada Fendi kıyafetini onaylıyordu: “Öndeki cep benim gibi ellerimde çok fazla şey taşıyan biri1 için çok uygun, artık kapüşonluyu sallayabilir ve giyebilirim.) Elliott’ın gösterinin ikinci yarısında tasarımcı modasına eşdeğer bir kanguru kesesini neden salladığını merak eden gösteriden ayrılan herkes için Twitter’da heyecanlandı.) Gösteriş, gösteriden çok az şey aldı. Dansçılar 90’lar tarzı ev partisi doğaçlama anları için oluşumdan ayrılırken Elliott’un kulaktan kulağa sırıttığı ve kalpten kalbe rap yaptığı, yürekten bir sokak kutlaması gibi hissetmek.

Elliott’ın Hall of Fame onurunun bir şov sırasında bahsedilecek kadar önemli olup olmayacağına dair herhangi bir şüphe, bir hiperman kalabalığın coşkusunu iki geç sözle uyandırdığında ve bir Hall of Fame grafiği ekranı ele geçirdiğinde sona erdi. 25 yıllık uygunluğunun ilk yılında salona giren yalnızca üçüncü kadın olduğunu söylemek için zaman ayırdı ve Janis Joplin ve Madonna’ya kendisinden önce başaran ikisi oldukları için sahne teklif etti. (Pretenders’ın başrol oyuncusu olarak Chrissie Hynde’ı sayarsanız o dördüncü olur, ancak yıldızlara girmenize gerek yok.)

Salona alınan ilk kadın rapçi ve kalıcı üstünlüğü göz önüne alındığında muhtemelen bir süreliğine sonuncusu olan Elliott, 2023’te bir usta bulmayı en çok umduğunuz bağlantı noktasında bir sanatçı olarak eksilmedi: becerilerin kesiştiği noktada. ve neşe. İncil’deki anlamda, Elliott’un tam şov yapmaması, bir kilenin altına bir ışık saklamak olarak sayıldığından daha fazla değil. İstediği kadar çok veya asgari düzeyde yola çıkma hakkını fazlasıyla kazandı, ancak hayranlar haklı olarak, bu yıl kendilerini vurmuş gibi hissetme şansı bulanların sadece San Bernardino yakınlarındaki kumarhane müdavimleri olmadığını umabilir. ikramiye.

You may also like

Leave a Comment