Triller, Davayı Kapatmak İçin Sony Music’e 4,57 Milyon Dolar Ödüyor: Dosyalama

by info.vocallyrics@gmail.com
74 views

harman makinesi ile anlaşmaya vardı Sony Müzik Eğlence Bir mahkeme kaçamağına göre, müzik etiketinin TikTok tarzı video paylaşım uygulamasına karşı açtığı sözleşme ihlali davasını çözmek için 4,57 milyon dolar ödeyecek.

Sony Music’in avukatlarının 26 Nisan’da davayla ilgili federal bölge mahkemesi yargıcına sunduğu dosyaya göre, Triller anlaşmazlıktaki sorumluluğunu kabul etti. Triller temsilcileri Cuma günü bir yorum talebine yanıt vermedi. Bir Sony Music sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Sony Music, mahkemenin rıza anlaşması hakkında karar vermesi talebinde, “Triller’in varlıklarının daha fazla dağıtılmasına veya daha da kötüsü bir iflas başvurusuna karşı koruma sağlamak için derhal karar alınması gerekiyor” dedi. “Triller, bu sözleşme ödemelerinin bazılarında bir yıldan fazla gecikti ve Sony Music’in tahsil edilecek bir kararı uygulamak için daha fazla beklemesi gerekmeyecek.”

Sony Music, Triller’ı Ağustos 2022’de piyasaya sürdü ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde, Triller’ın geçen yılın Mart ayında müzik lisans ücreti ödemeyi durdurduğunu iddia etti. Sony Music, Triller ile olan lisans anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Ancak şirket, bu hafta yaptığı dosyaya göre “Triller, Sözleşme feshedildikten sonra da Triller Uygulamasında Sony Music’in ses kayıtlarını izinsiz olarak kullanmaya devam etti” iddiasında bulundu. Triller ilk olarak Eylül 2016’da Sony Music ile bir içerik dağıtım sözleşmesi imzaladı.

Sony Music davayı açtıktan sonra Triller yaptığı açıklamada, şikayetin “Sony Music ile olan ilişkimizi büyük ölçüde yanlış nitelendirdiğini” söyledi. [Sony Music] ve büyük müzik şirketlerinin sıklıkla eleştirildiği kabadayı kişiye eğilir. Yaratıcı ekonomiyi ilerletmeye odaklandık ve bu hedefe ulaşan bir sözleşme aramaya devam edeceğiz.”

Aralık 2022’de Triller, Sony Music, Universal Music Group, Warner Music Group ve Merlin için müzik kataloglarını kaldırdı. O sırada bir Triller temsilcisi, Triller’in “katalog müzik kullanımımız yaratıcılarla olan genel işimizin küçük bir kısmını oluşturduğundan, her plak şirketi anlaşmamızı vadesi geldiğinde yeniden değerlendirdiğini” söyledi.

Ocak 2023’te UMG, Triller’a dava açtıSony Music’in yaptığı gibi, Triller’ın lisans anlaşmasını ihlal ederek son dokuz aydır ödeme yapmadığını iddia ediyor.

Ayrıca geçen yaz Swizz Beatz ve Timbaland, Triller’ın uygulama şirketinin canlı yayınlanan rap-savaş programı Verzuz’u satın almasından dolayı kendilerine 28 milyon dolar borçlu olduğunu iddia eden Triller’a dava açtı. Taraflar, davayı Eylül 2022’de açıklanmayan şartlar için çözdü.

You may also like

Leave a Comment