Universal Music Group, Yapay Zeka Konusunda Kongre Yeri Yönetmeliği Talep Etti

by info.vocallyrics@gmail.com
63 views

Evrensel Müzik GrubuDünyanın en büyük müzik hakları şirketi ABD’den yardım istedi Kongre kullanan ve geliştiren kişiler tarafından gerçekleştirilen telif hakkı ihlaliyle mücadele etmek için AI teknolojisi.

UMG’nin genel danışmanı/iş ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Jeffery Harleston, 12 Temmuz’da bir Senato Yargı Komitesinde tanık olarak konuştu ve federal bir “tanıtım hakkı” – bir kişinin benzerlerini koruyan fikri mülkiyet hakkı – çağrıda bulundu. sesleri ve adları (bazı eyaletler bu yönergeyi zaten izliyor ancak Harleston ülke çapında bir yasa için tartışıyor). tarafından hazırlanan bir rapora göre Dünya Çapında Müzik Sektörüşirket ayrıca telif hakkı sahiplerinden AI eğitim modellerinden haberdar olmalarını ve tüm “AI tarafından oluşturulan içeriğin” bu şekilde etiketlenmesini istedi.

Müzik endüstrisi, AI teknolojisinin hızlı yükselişine ve yasal karmaşıklıklarına hızlı yanıt verdi. Paul McCartney son zamanlarda AI’yı ortaya çıkardı McCartney’nin grubun son orijinal yayını olarak faturalandırdığı Beatles’tan yeni bir şarkı yaratmak için merhum John Lennon’ın eski bir kaydını saflaştırmak için kullanıldı. Film dünyası benzer bir paralellik yaşıyor – Disney’in “Indiana Jones and the Dial of Destiny” filmi de Harrison Ford’un yaşını küçültmek için AI ve deepfake teknolojisini kullandı.

Ayrıca derin sahte Drake ve Weeknd parçası olan “Heart on My Sleeve” de var, bu parça DSP’ler gün içinde parçayı silmeye başlayana kadar, muhtemelen, büyük olasılıkla, hızla dinleme ve görüntüleme topladı. UMG’nin baskısı altında.

UMG, arkasındaki 40’tan fazla kuruluştan biridir. İnsan Sanatı Kampanyası – müzik endüstrisine yanıt olarak yapılan bir koalisyon. Üyeler arasında Kayıt Akademisi, Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği, Amerika Kayıt Endüstrisi ve diğerleri de yer alır.

Amaçları, “yapay zeka teknolojilerinin insan kültürünü ve sanatını destekleyecek şekilde geliştirilmesini ve kullanılmasını sağlamak – onu değiştirecek veya aşındıracak şekilde değil” olan kuruluş, AI’nın en iyi uygulamalarını savunan ilkeleri ana hatlarıyla açıkladı ve “sanatçılara, eserlerine saygıyı vurguladı. ve onların insanları; şeffaflık; ve telif hakkı ve fikri mülkiyet dahil olmak üzere mevcut yasalara bağlılık.”

Harleston’ın kapanış konuşması, yapay zekanın bazı olumlu yanlarına da dikkat çekti ve birinin benzerliğinin “yetkisiz, izinsiz kullanılmasının iyi bir şey olmadığını” vurguladı.

You may also like

Leave a Comment